Політика

Вітрові електростанції повезуть центральною частиною міста

Минулого тижня, коли в країні офіційні вихідні на травневі свята, у Самборі розпочалися якісь незрозумілі рухи на вул. Шевченка та Валовій. Спочатку розбирали бруківку у скверику біля пам’ятника Б. Хмельницькому, потім забрали огорожу. А наступного дня розібрали кільце на вул. Валовій, зрізали ялиці та березу, які там росли чимало років.  Громадяни задавалися питанням: що за грандіозні роботи там проводять і хто їх виконує, коли в комунальників офіційні вихідні?

Коли дійшло до зрізання дерев у сквері, самбірчани забили на сполох.  Обурена громада такими діями стала перед технікою, яка там працювала, перегородивши їй дорогу, вимагаючи припинити нищення майна громади міста. Робочі, як з’ясувалося, представляли фірму ТзОВ «Карпатський вітер» та повідомили, що у них є рішення виконкому Самбірської міської ради. Справді, позаминулого четверга на засіданні виконкому прийняте рішення № 102 «Про погодження проїзду великовагових транспортних засобів через м. Самбір». 

Цим рішенням фактично надали дозвіл через центральну частину міста перевезти вітрогенератори у напрямку Старого Самбора, де їх встановлять. Виконавчий комітет  під керівництвом Юрія Гамара цим рішенням вже знищили сквер із зеленими насадженнями, які не відновити. Слід додати, що й знищать пам’ятку електрифікації початку ХХ століття – історичний стовп, встановлений біля пам’ятника Б. Хмельницькому. Демонтували кільце на вул. Валовій. І за цей переїзд Самбір згідно з гарантійним листом мав би отримати 500 тис. грн. Хоча й цього гарантійного листа ніде публічно не виставили, отже, півмільйона гривень залишається лише на словах і чи отримаємо ці кошти – невідомо. Цікаво, чи укладені відповідні договори із СКП «Об’єднане» як балансоутримувачем даних об’єктів? Чи без згоди міської ради мають право виконувати такі роботи?

Отож активісти, які заборонили робити це безчинство з майном громади, викликали на місце поліцію, щоб зафіксували це. Спільно написали заяву до правоохоронців. На жаль, з боку полісменів поки відчувається інертність. На місці події був і колишній міський голова Тарас Копиляк, який так прокоментував ситуацію: «У рішенні від 28 квітня 2017 року № 102 пункт другий звучить так: «Погодити тимчасове перенесення електричних опор, реконструкцію кільця по вул. Валовій та площі біля пам’ятника Б. Хмельницькому (з облаштуванням тимчасового проїзду) згідно наданого маршруту обстеження». Реконструкція – це аж ніяк не тотальне знищення, не зрізання дерев, які прикрашали наше місто, це не демонтаж дорожнього кільця... Реконструкція – це намір щось покращити, а ми бачимо протилежне. Чи мав повноваження виконавчий комітет надавати такий дозвіл? На мою думку, все ж перевищив свої повноваження. Це й вивчатимуть компетентні особи в іншому місці, розставлять крапки над «і». Будучи міським головою, я старався максимально облагородити наше місто, відремонтувати дороги. Прикро тепер бачити, що це все нищать... Але добре, що країна взяла курс на альтернативні джерела енергетики. Фірма «Карпатський вітер» разом з Максимом Козицьким лобіюють це, і я підтримую їх в цьому. Все ж, вважаю, що такий транспорт не мав би рухатись  центральною частиною міста». 

Міський голова Самбора Юрій Гамар у соцмережах наголошував, що нібито голови фракцій на погоджувальній раді ухвалили позитивне рішення для такого перевезення. 

Тут слід меру підказати, бо, мабуть, не знає,  що погоджувальна рада не несе жодної юридичної сили. Це лише нарада, на якій формуються думки щодо цього чи іншого питання. Рішення ж повинно прийматись на сесії. Але міський голова, свідомо чи несвідомо, уникнув цього і запхав це питання на виконком, де воно й пройшло. Хочеться ще меру сказати, що брехнею можна весь світ обійти, але назад не повернутися. Депутати, які, за словами Юрія Петровича, погодились на це, 3 травня звернулися в правоохоронні органи із заявою про скоєння злочину. Там вказали, що рішення про таке перевезення прийняте з грубим порушенням чинного законодавства України та тягне за собою кримінальну відповідальність посадових осіб міської ради. Там вже й розберуться…

Але й раніше возили вітрові електростанції і об’їжджали місто, не зрізали ялинки, не демонтовували кільця, не нищили сквери. Є об’їзна дорога – з вул. Чорновола на вул. Промислову, яка виходить на вул. Перемиську. І за газовою конторою є поворот вліво, там є ґрунтова дорога аж до Стрілкович довжиною 2,5 км. Для того, щоб проїхати важкими машинами - (40 тонн), потрібно було ще минулого року, коли до Гамара зверталася фірма «Карпатський вітер», спільними зусиллями (обласний бюджет, міський бюджет, та кошти цієї фірми) відремонтувати вул. Промислову та прокласти по ґрунтовій дорозі шар щебеню товщиною 50 см шириною 6 м та довжиною 2,5 км. А так невідомо, чи ще встоїть львівський міст, бо про його стан ми не раз писали, та й самбірчани знають, як виглядає це дорожнє сполучення. Не доведи, Господи, щоб під цими вантажівками ще завалився.

Чи перевищив виконком надані йому делеговані повноваження міською радою з’ясовуватимуть в іншому місці.  Так чи інакше, рішення всупереч волі громади приймати не можна. Але маємо те, що маємо... 

А «півмільйона в бюджет» – це справжній популізм, бо коли прийдуть під ратушу медики вимагати зарплату, то побачимо, наскільки вистачить цих грошей. Бо за ці кошти чогось грандіозного у Самборі не вдасться зробити. Людину, яка не розбирається у фінансах, приваблюють лише нулі в цифрах, не розбираючись у їхній суті. Псевдоактивістів ми бачили перед виборами. Кричали про одні принципи, а коли дорвалися до владних крісел бачимо, чинять протилежне. Та й, зрештою, вже надивилися, як тепер «керують» містом.

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016