Політика

Якщо добре тупнути ногою, то можна і вітряки зупинити

Бурхливо розпочаті сесії міської ради в Самборі останнім часом закінчуються мирно, толерантно і по-діловому. А може Самбірський міський голова за півтора року навчився апаратної роботи та взяв віжки ведення сесій в свої руки навіть без секретаря ради. Останнє пленарне засідання, яке відбулося 4 травня, тому приклад. Чи, може, є якісь інші причини, але в цей день мер був напрочуд спокійний та діловий.

Розпочалося це засідання з пропозиції депутата Любові Мосійчук, щоб спочатку відбулося «різне», а потім перейти до обговорення двох основних питань сесії: подолання «вето» міського голови та затвердження Положення про обговорення створення ОТГ. Так і поступили, хоча різні питання обговорювалися і спочатку засідання, і наприкінці його.

Спочатку депутат Мосійчук поскаржилася на європейське освітлення вул. Олени Пчілки. Мовляв, стовпи та світильники поставили, але народу все одно темно ходити цією вулицею вночі, - неможливо відрізнити наркоманів, пияків та різних нетрудових елементів від нормальних людей. Люди скаржилися не тільки до депутата, а навіть листа писали в міську раду. З відповіді чиновників міської ради, яку отримали скаржники, можна зрозуміти, що якщо хочете тих осіб побачити, то ходіть по вулиці до 12 ночі, а потім вмикайте вдома телевізор.

Наступним, від імені майже всіх присутніх депутатів  з наболілим питанням до міського голови звернувся депутат Володимир Кульчицький-Поливко. Він послідовно описав всі процедурні порушення, які наробив міський голова під час проведення всієї сесії від початку, з 28 березня. Хід цієї сесії ми послідовно описували в попередніх числах, так що не зупинятимемося на перебігу цих помилок міського голови – для того є депутати, щоб йому махати пальчиком. Міський голова спробував оправдуватися, але вирішив не нагнітати обстановку. Та й депутати зрозуміли, що мер все зрозумів. І сесія плавно перейшла в своє основне русло.

Без обговорення, бо в кулуарах сесії і поза нею це питання настільки обговорили, що і ініціаторам вже все набридло, запропонували поставити це питання на голосування. Хоча всі розуміли, що для позитивного вирішення воно не набере достатньої кількості голосів. Так і сталося. Зрозуміло, що ініціатори вирішення цього питання будуть чекати до «кращих» часів. Хоча питання про надання дозволу на розробку міні-генерального плану частини території міста не тільки назріло, але й перезріло, бо всякий розвиток міста через такі «принципові вето»  стоїть на місці.

До другого питання порядку денного доповідач Володимир Кульчицький-Поливко підготувався ґрунтовно. Розповів про процедуру об’єднання двох громад, переваги об’єднаної територіальної громади та всілякі «підводні камені». Було цікаво. Тепер потрібно зацікавити міську громаду – а це вже робота міського голови та його чиновників. Мають термін - місяць, бо через тридцять днів потрібно приймати рішення про звернення до наших сусідів-стрілковичан з пропозицією про об’єднання. Якщо не встигнемо з цими процедурними рішеннями, то добровільного об’єднання не буде, і ми втратимо велику кількість державних субвенцій. В результаті теперішня влада, на деякий невеликий час продовжить своє існування, а самбірчани втратять купу мільйонів гривень на розвиток міста.

Але в кінцевому результаті держава своїм вольовим рішенням безкоштовно  нас «обєднає». Під час конструктивного обговорення цього питання депутатами, деякі райці підкреслювали, що голосувати проти цього питання можуть тільки особи, які бояться перевиборів. Дійсно, кінцевим результатом обєднання двох громад стануть дочасні вибори і депутатів, і міського голови. 

Ми не можемо стверджувати про такі висновки щодо боязні, але скажемо, що на вчорашньому пленарному засіданні під час голосування цього питання майже в повному складі була відсутня фракція «Воля», частина фракції «Самопоміч» (не боїться перевиборів, на відміну від голови цієї фракції Івана Деньковича, член цієї фракції Ірина Кміть). «Свобода», крім колишнього тимчасового військовослужбовця Руслана Гнатика увімкнула задню боягузливу передачу. При такій нашій самопомочі ми маємо таку волю до свободи. Видно, знову потрібно кликати якогось варяга Рюрика, бо своїми силами в своїй батьківщині ми порядку не можемо навести. Але поставили це питання на голосування – 22 «за». Проти Руслан гнатик («Свобода»), Степан Кузьо («Народний рух»), Василь Бондарець («Воля») та утримався міський голова Юрій Гамар. Ну, дійсно, навіщо йому ці перевибори – він ще не всіх чиновників-корупціонерів з ратуші не вигнав та не все місто до фундаменту зруйнував.

І знову перейшли до «різного». Виступили представник Львівської ОДА  та заступник львівського мера Садового... У Львові, зрозумівши, що з підписанням того славнозвісного Меморандуму біда, бо не всі громади погоджуються з тим, щоб за копійки приймати львівський непотріб, почали посилати гінців у навколишні міста з роз’яснювальною роботою. Але наших самбірських депутатів на м’якині не проведеш. В них на «гроші Садового» розгорівся такий апетит, що тепер треба боятися, щоб не подавитися ними. Поки що «розкрутили» львів’ян на 15 млн. гривень в рік за 40 тонн в день (а спочатку нам пропонували тільки 6 млн. в рік за 70 тонн сміття в день). Але і це не все. Депутат Мосійчук тупнула ногою і сказала, що порве сесійний зал, якщо Садовий не відмінить своє рішення про перенесення кінцевої зупинки маршруток у Львові з тої дикої автостанції на виїзді зі Львова на залізничний вокзал. Свою обіцянку вона почала виконувати, не чекаючи на рішення Садового: поки що порвала тільки штори на вікнах. А що далі буде... А далі депутат поставила вимогу: поки не буде відремонтована дорога Львів-Самбір, вона зробить все, щоб ніякий депутат, опустивши очі, не підняв вгору свою руку при сміттєвому голосуванні. І депутати вирішили просити міського голову на створення робочої групи з «твердих» депутатів та обговорити це питання з львівськими представниками. А перед тим, ми так зрозуміли, що міський голова має організувати в цю неділю обговорення з громадою цього питання. Ми - за.

На цьому сесія, при майже порожньому залі, закінчила свою роботу. Почалася закулісна депутатська робота.

P.S. Під час підготовки матеріалу до друку, сталася подія, яка може мати непередбачувані наслідки для політичного середовища міста. В редакцію нашої газети завітала депутат від фракції «Свобода» Руслана Лешкович та зробила політичну заяву: в зв’язку з тим, що в Самборі на даний час є повний бардак, вона приймає рішення балотуватися кандидатом на посаду Самбірського міського голови.

Відійшовши від шоку, ми задали собі декілька риторичних питань: 1) а чому та пані не прийняла рішення прийти вчора на сесію міської ради; 2) чи повідомляла вона свій партійний осередок про те, що в Самборі бардак? 3) чи погодила вона ці свої дії з революційно-дисциплінованим осередком партії «Свобода»; 4) чи змогла б вона отримати довідку, яку пропонують долучати до передвиборчих документів на посади деякі старші товариші по партії?

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016