Суспільство

Ланцюжок доброти

Якось вранці в одній квартирі розцвів кактус. До цього він чотири роки стояв на підвіконні. Жінка, побачивши цю красу, дуже зраділа. 

У приємних думках про квітучий кактус вона випадково наступила на ногу похмурому чоловікові в маршрутці. На його зауваження вона не закричала з ображеним виглядом: «Якщо вже Ви такий пан, то їздіть на таксі!», а посміхнулася:  «Не гнівайтесь на мене, будь ласка, мені нема за що триматися, якщо хочете – наступіть мені теж на ногу і будемо квити».

Похмурий чоловік вийшов на своїй станції і, купуючи газету, замість того, щоб нагрубити продавчині, яка заплуталася з підрахунком здачі: «Нічого страшного, перерахуйте ще раз».

Продавчиня розчулилася і згодом віддала безкоштовно два старих журнали і цілий стос старих газет пенсіонеру – постійному покупцю, який дуже любив читати пресу, але купував щодня тільки одну найдешевшу газету.

Задоволений дідусь пішов додому з оберемком періодики. Зустрівши сусідку з верхнього поверху, він не влаштував їй щоденний скандал на тему: «Ваша дитина тупотить по квартирі і заважає відпочивати, виховувати треба краще». Подивився і здивувався:

«Як донька ваша виросла. Ніяк не зрозумію, на кого схожа більше на вас або на батька, але точно красунею буде».

Сусідка відвела дитину в садок, прийшла на роботу в реєстратуру і не стала кричати на бабусю, яка записалася на прийом до лікаря на вчорашній день, але прийшла сьогодні: «Та нічого, не турбуйтеся, я теж іноді забуваю свої справи. Ви посидьте хвилинку, а я уточню у лікаря, раптом він зможе вас прийняти».

Бабуся, потрапивши на прийом, не стала вимагати виписати їй дуже дієві, але недорогі ліки, що можуть миттєво допомогти вилікувати хворобу, погрожуючи в разі відмови написати скарги у всі інстанції, а зітхнула і сказала: «Розумію, що старість не лікується, але ви мене, лікарю, вибачте, що приходжу до вас постійно». А лікар, прямуючи ввечері додому, згадав бабусю і пошкодував її. Він раптом подумав, що в житті важливий кожен вибір в сторону добра, і, піддавшись раптовому пориву, зупинився біля найближчого супермаркету, купив букет квітів, торт з кремовими трояндами і тоді поїхав додому, а на порозі сказав своїй дружині: «Я ось тобі торт купив і квіти, тільки вони трохи прив’яли, але, можливо, відійдуть».

- Обов’язково відійдуть, – відповіла жінка, –ми їх реанімуємо. Дякую, мені дуже приємно, і це друга несподіванка за сьогоднішній день. Ти тільки уяви: сьогодні, коли ти пішов на роботу, я зауважила на підвіконні, що наш кактус розцвів…

Микола ВИТІВСЬКИЙ, священик

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016