Суспільство

Привезли у зону АТО іконостас та допомогу для військових

Вже третій рік триває війна із російськими загарбниками, які на Сході прикриваються  «мєсним насєлєнієм». По телебаченні розповідають, що нібито є перемир’я, але його не дотримуються. Щодня сепаратисти ведуть вогонь по позиціях українського війська. Поступово наша армія виходить на інший рівень. Вже не те, що було на початках російської агресії, коли хлопці не мали що їсти та пити, бойових припасів, техніки... 

Частково є певні покращення. З плином часу під час АТО люди до цього трохи звикли. Проте дещо стишився волонтерський рух допомоги нашим військовим. Але ми, люд, який перебуває на мирній території, не можемо забувати про наших захисників, бо вони щодня, ризикуючи життям, захищають нас. Минулого понеділка група волонтерів - Тарас Копиляк, Микола Стародуб, Іван Бичик, Андрій Струсь, автор цих рядків, а з нами ще й отець Олександр Швець та журналіст Микола Сенейко вчергове вирушили на Схід. Вдруге, як і торік, везли не лише продукти харчування та необхідні речі для військових, а й іконостас у Новоградівку - до храму Введення Пресвятої Богородиці. Його нещодавно відкрили у приміщенні колишньої крамниці.

А виготовили іконостас з ініціативи отця Олександра Швеця у Самборі в храмі Святителя Павла Конюшкевича отці Микола Лиско та Іван Гудзей. На Сході, де і тепер переважають церкви московського патріархату, завдяки таким акціям популяризують українську православну віру. Але і про продукти для військових волонтери пам’ятають.

Отже, перед поїздкою оголосили про їх збір для наших захисників. У СШ №№ 4, 7, школі-ліцеї ім. А.Струся та інших протягом короткого періоду зібрали чимало смаколиків для військових. Директори шкіл охоче організували процес, щоб допомогти воїнам з двох самбірських частин - саперів та хіміків. А минулого понеділка, завантаживши у бус іконостас, продукти харчування, консервацію, засоби гігієни, волонтери вирушили у зону АТО.

До того ж, депутат Лілія Гейник передала військовим 50 комплектів термобілизни, а Степан Кульчицький - 10 літрів меду власного виробництва. Також у церкві Святителя Павла Конюшкевича зібрали продукти для діточок школи-інтернату Покровська, які волонтери передали отцю-капелану Платону.

У Новоградівці нас зустрів отець Павло - настоятель місцевого храму, якому і передали іконостас. Спільно помолились за мир та добро в Україні. Звідти виїхали до дислокації двох самбірських військових частин, де нас зустрів командир зведеного загону військової частини А 3817 (сапери) підполковник Анатолій Загурський з військовими. Як приємно спостерігати, коли хлопці вивантажували продукти, які їм підготували з любов’ю самбірські школярі! Кожна коробка підписана, як, наприклад, «Захисникам нашого дитинства», «Я не хочу війни», «Дякуємо за мир»... Спільно скуштували солдатської їжі, поспілкувалися, довідалися про військові потреби, адже поїздка не остання.

Тарас Копиляк побажав воїнам виконати поставлені перед ними завдання та щасливо повернутися додому. «Чекаємо вас завжди на рідній землі і пам’ятаємо про вас, коли перебуваєте у зоні АТО. На жаль, ще не всі військові, які гідно виконують свій обов’язок перед країною, отримали земельні ділянки, які належать їм за законом. Чомусь влада не те, що зволікає з цим, а, мабуть, відклала у довгий ящик», - додав Тарас Васильович. Ця поїздка для нього стала знаковою, бо вже удесяте приїздить з допомогою до військових. А вперше побував у зоні АТО ще у вересні 2014 р.

Отець Олександр благословив наших військових та побажав їм Божої опіки й помочі. Анатолій Загурський подякував за привезене, за те, що не забуваємо про них. Приємно бачити задоволені обличчя воїнів, коли привозимо їм допомогу. Такі поїздки до наших захисників - це маленький внесок до великої перемоги. Українська земля буде визволена від пут загарбників, бо коли ми бачимо таку єдність, коли молоде учнівське покоління, цвіт нації так переймається, допомагає нашим військовим, то нас чекає світле майбуття. А до військових ми завітали напередодні Дня Героїв, бо вони і є Героями...

Тим часом...

Вчора, 18 травня, керівники загальноосвітніх навчальних закладів від в.о. начальника відділу освіти С. Ухача отримали листа такого змісту: «Відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради на виконання доручення міського голови від 15.05.2017 р. зобов’язує Вас до 19.05.2017 року надати інформацію щодо збору у навчальних закладах матеріалів і продуктів для надання благодійної допомоги у травні ц.р., а також вказати відповідні рішення, звернення щодо його організації».
У Самборі розпочинають «каральну операцію» стосовно керівників та навчальних закладів, які сприяють волонтерському руху?
Самі не їдуть на Схід – іншим заважають…

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016