Освіта

«Щоб інших учить, треба більше ума»

Коли на вулицях перестрівають і запитують, чи буде цьогоріч в Самборі Свято випускників на площі Ринок, мені якось байдуже до цього. Місто поринуло у зовсім інші клопоти. Навіть відділу освіти недавно було не до того, бо ніяких цидулок «згори» щодо організації не надходило. 

Раз у відділі освіти, як співав Кузьма, «нікому то не треба», то в школах, попередньо порадившись на педагогічних радах чи радах школи, висловили свою позицію. А вона приблизно така: провести свято в межах свого навчального закладу. Нормально? А чому б і ні? Свято випускників на площі перетворюється у дефіле з вечірніми чи коктейльними сукнями, зачісками, макіяжем... Щоби випустити дитину у доросле життя (разовий похід на площу) обійдеться батькам, за скромними підрахунками, 5 тис. грн. Не всі можуть витягнути їх з кишені. До того ж, свято є таким для медалістів. А інші учні, перепрошую, гарною масовкою. Наприклад, у Європі так не поступають, не вирізняють одних на тлі інших. Але нам до Європи, як голою, перепрошую, попою по рапатій дошці.

Планують провести Свято випускника в межах школи, наскільки знаємо, СШ № 10, СЗШ № 4 та школа-ліцей імені Андрія Струся. Мотивація, спитаєте ви? У різних школах - різна. В країні - війна і влаштовувати бенкет під час війни, м’яко кажучи, не пасує. Від випускників інших навчальних закладів почув і таке: «Ми не хочемо отримувати нагороди з рук тих чинуш, які торік позбавляли нас можливості закінчити випускний клас в межах свого рідного навчального закладу. Такі неприємні моменти так просто не зникають з пам’яті…»

Подібні настрої щодо організації свята і в інших навчальних закладах. Проте чи ризикнуть висловитися вголос?

Свято випускника, в першу чергу, має бути таким для самих одинадцятикласників, їхніх наставників, які протягом шкільного життя провадили їх Країною знань, батьків, а не лише ВЛАДИ. Бо на організацію тієї загальноміської помпи жодних коштів не передбачено.

Не хочуть свята під ратушею - мають на те право, і ніхто не може змусити їх у вихідний день щось влаштовувати. Але, очевидно, така масова відмова шкіл вдарила по гонорах влади. В Інтернеті фейкові прихильники Гамара влаштували «плач Ярославни», пирскаючи жовчю на директорів, які ПОСМІЛИ (!) виступити проти «лінії партії». Мовляв, «вдалися до спекуляції на гідності випускників», «відбирають» в одинадцятикласників їхній день...

Розсмішив і ймовірний канал витоку інформації. На фейковій сторінці «гуляє» лист директора школи з резолюцією головного освітянина. Можемо собі лишень припустити, як це виглядало. Один із варіантів: на скриньку відділу надійшов лист, освітянський шеф вхопив його під пахву і чимдуж полетів до маґістрату. «Мер, подивіться, що вони творять. Що робити?» Мабуть, батько міста покликав заїжджого радника на громадських засадах (ще не перевелися альтруїсти) і наказав «взути» директорку, яка посміла це написати. Бо вона ще й в Інтернеті не ті пости лайкає і поширює. Думали-гадали, як болючіше вкусити. І народила гора… мишу. Буцімто знайшли в листі директорки-філолога помилку. А ще її вивели акурат червоним. І поставили двійку. Раділи самі від тої мацьканини, ще й заохочували до поширення своїх прихильників. Чим би дитя не тішилося…

Не соромно за мотивованих фейків, які знають, за що і для чого пишуть, як за інших новоспечених: директорку-українського філолога та завучку того ж елітного навчального закладу. Вони той безграмотний опус поширюють, а могли б просто розібрати речення. Сором! А ще ганебніше, що й випускник, беручи приклад із дирекції, це «чтиво» з помилкою постить. Повторив би краще правила перед ЗНО, а може, подібний приклад йому трапиться! Та дитя лізе в політику.

А «грамотіям» вартує погортати підручник 8 класу, зокрема, що частка не з прислівником може писатися як разом, так і окремо. Окремо з прислівником частка не пишеться, якщо це стосується присудка. Публічно веселитися не коректно (не є коректно). У цьому реченні веселитися - підмет, а не коректно – складений іменний присудок з пропущеним дієсловом-зв’язкою є.

Не так прикро за свої помилки, як те, що їх змушують робити інші. «Альфабетники» із трьома класами! Як писав Г. Сковорода, «щоби інших учить, треба більше ума». Прислухайтеся до нього: мудрий був чоловік…

 

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016