Політика

«Пропоную раді на чергову сесію внести в порядок денний питання «Про недовіру міському голові Гамару Ю.П.»

Депутатам Самбірської міської ради
Голові постійної комісії мандатної, депутатської діяльності, етики, законності та регламенту Пицику Р. Є.

Згідно з п.5 ст. 12 Регламенту Самбірської міської ради міський депутат має право на заяву щодо усунення порушень законності і встановлення правового порядку.

24 квітня 2017 року Дрогобицький міськрайонний суд у складі судді Крамара Ореста Володимировича відкрив провадження за номером 2-а/442/117/2017 щодо визнання протиправним та скасування рішення №1 XIII сесії VII скликання Самбірської міської ради від 15 вересня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень секретаря Самбірської міської ради».

Позивачем виступив Дмитришин Юрій Любомирович, відповідач – Самбірська міська рада.

На судовому засіданні 28 квітня 2017 року позивач вважає, що оскаржуване рішення ради не відповідає Конституції України та законам України, оскільки воно прийняте не на підставах, що передбачені законами України, без урахування всіх обставин, які мають значення для прийняття рішення ради та без належного обґрунтування підстав та причин припинення повноважень, а також в порушення порядку процедури підготовки відповідних рішень до розгляду на сесії, що також призвело до прийняття незаконного спірного рішення, отже, воно підлягає скасуванню.

Позивач Дмитришин Ю.Л. позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, просив поновити пропущений строк звернення до суду та позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача Процайло Володимир Ярославович в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що про існування рішення Самбірської міської ради від 15.09.2016 р. №1 «Про дострокове припинення повноважень секретаря Самбірської міської ради Дмитришина Ю.Л.» позивач, тобто Дмитришин Ю.Л., дізнався в квітні 2017 р., чого також не зміг спростувати в судовому засіданні представник відповідача Процайло В.Я., а тому, з огляду на це, суд вважає, що строк звернення до адміністративного суду підлягає поновленню.
15 вересня 2016 року Самбірська міська рада прийняла рішення про звільнення Дмитришина Ю.Л., цього ж дня на підставі даного рішення міський голова Гамар Ю.П. видав розпорядження №161- ос про звільнення Дмитришина Ю. Л.

Хтось може повірити в те, що Дмитришин Ю.Л. не знав про рішення сесії від 15,09.2016 року, хоч був присутній на пленарному засіданні, в той же день під особистий підпис ознайомився з розпорядженням міського голови і отримав на руки трудову книжку?

Виявляється, що суддя Дрогобицького міськрайонного суду Крамар Орест Володимирович повірив.

Суд вважає, шановні депутати, що припинення повноважень секретаря Самбірської міської ради Дмитришина Ю.Л. відбулося з порушенням чинного законодавства та порушень Регламенту Самбірської міської ради, а тому керуючись ст..9,17, 18, 69-71, 159-163 КАС України суд постановив:

1. Поновити Дмитришину Ю.Л. строк звернення до адміністративного суду;
2. Визнати протиправними та скасувати рішення №1 ХІІІ сесії VII скликання Самбірської міської ради від 15 вересня 2016 року «Про дострокове припинення повноважень секретаря Самбірської міської ради Дмитришина Ю.Л».
Постанова суду могла бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в 10-денний строк з дня її проголошення. Такою датою було 8 травня 2017 р. Проте, 4 травня 2017 року на пленарному засіданні XXIV позачергової сесії VII демократичного скликання Самбірської міської ради міський голова Гамар Ю.П. не повідомив вас, шановні депутати, про судове засідання 28 квітня 2017 року та постанову Дрогобицького міськрайонного суду щодо визнання протиправними та скасування рішення №1 XIII сесії VII скликання Самбірської міської ради від 15.09.2016 р. «Про дострокове припинення повноважень секретаря Самбірської міської ради Дмитришина Ю.Л.
Міський голова Гамар Ю.П. був зобов’язаний це зробити.

Судове засідання 28 квітня 2017 року відбувалося з швидкістю комети, тому допускалися помилок і писали «XIII сесія міської ради» замість правильно писати «XIV сесія міської ради». Значить - треба виправляти, а тому 11 травня 2017 року Дрогобицький міськрайонний суд під головуванням судді Крамара Ореста Володимировича виправив описки в частині постанови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 28.04.201 7 р. і виклав абзац 3 резолютивної частини постанови в редакції «визнати протиправною та скасувати рішення №1 XIV сссії VII скликання Симбірської міської ради від 15 вересня 20 і 6 року «Про дострокове припинення повноважень секретаря Самбірської міської ряди Дмитришина Ю.Л.»
Таке рішення набуло законної сили 22.05.201 7 р.. адже ніким не було оскаржене. 

А тому, вже 27, травня 2017 року Дрогобицьким міськрайонним судом відкрито провадження за номером 2-а/442/137/2017 в складі судді Гарасимків Лілії Іванівни щодо визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови про звільнення, поновлення на роботі та стягненням середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позивачем виступає Дмитришин Ю.Л., відповідачем Самбірська міська рада, судове засідання призначене на 13 червня 2017 року.
В порядок денний XXV чергової сесії Самбірської міської ради на 30 травня 2017 року внесене питання «Про обрання секретаря Самбірської міської ради». Порядок денний формує, підписує міський голова. Робіть висновки, шановні депутати.

Такої маніпулятивної вакханалії щодо трактування норм законодавства я не зустрічав і не можу зрозуміти, це не піддається ніякій логіці.
Міський голова згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визнається головною посадовою особою територіальної громади і зобов’язаний діяти в інтересах громади згідно норм чинного законодавства.

Чи можу я довіряти діям міського голови Гамара Ю.П.? Кажу відверто – ні. Пропоную раді на чергову сесію внести в порядок денний питання «Про недовіру міському голові Гамару Ю.П.» згідно п.10 ч.І. ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Щодо вище вказаного рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області вношу пропозицію депутатам міської ради звернутися до Генеральної прокуратури України, до Міністерства юстиції України, до Вищої ради правосуддя України на предмет правової оцінки дій судді Крамара Ореста Володимировича.

Також пропоную згідно ст. 17 Регламенту Самбірської міської ради та ст.48 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» створити тимчасову контрольну комісію щодо вивчення виконання службових повноважень посадовими особами юридичного відділу виконавчого комітету Самбірської міської ради.

Вимагаю мою заяву оприлюднити в газеті «Новини Самбора», оприлюднення в інших ЗМІ - за їхньою згодою.

Володимир КУЛЬЧИЦЬКИЙ-ПОЛИВКО, депутат міської ради. 30 травня 2017 р.

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016