Політика

Корупційна схема чи «договорняк»?

Позаминулого четверга відбулася чергова сесія міської ради. Відбулася, як завше, не без порушень, бо в місцевій пресі не повідомили завчасно про скликання сесії. І лише за тиждень вивісили прийняті рішення на сайті міської ради, хоча мали б це зробити ще у день сесії, чим також порушили законодавство.

А тепер коротко про найголовніше. Депутати затвердили Програму погашення заборгованості виконавчим комітетом Самбірської міської ради за судовими рішеннями на 2017-2019 рр. та передбачили кошти на фінансування Програми відповідно до судових наказів на загальну суму 627 220,63 грн.

Це кошти на погашення вимушених прогулів працівникам, яких незаконно звільнив Юрій Гамар та які поновилися на посадах через суд. Чи не надто велика сума для пересічних самбірчан – платників податків? Скажімо, навіть за цими завищеними сумами, за які реконструювали площу перед Народним домом, за ці кошти, передбачені на погашення заборгованості, у місті можна було б зробити ще одну таку площу. Але така воля депутатів і мера… Юрій Петрович перед виборами розповідав байки, що у разі визнання судами різних інстанцій незаконними чи скасування розпоряджень про звільнення працівників, компенсацію видатків по виконанню рішень судів здійснювати за рахунок посадових осіб, котрі приймали такі рішення про звільнення. Тепер, будучи на посаді мера, бачимо, як втілює це у життя…

Найцікавіше цього дня у сесійній залі було те, що назбиралося рівно 18 голосів (це мінімум для прийняття рішення) за встановлення надбавки та преміювання Самбірському міському голові». Включили це питання у порядок денний тихенько, без шуму, без розголосу, за підписом 12 міських обранців. Юрій Петрович, звичайно, не брав участі у голосуванні, щоб не заробити другий протокол про корупцію, бо має гіркий досвід минулого року, коли його визнали корупціонером. Однак родзинкою при розгляді питання стало те, що міському голові встановили надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи з 1 січня 2017 року (!) по 31 травня цього року у розмірі 50% (з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років). Тобто призначили ці виплати меру заднім числом. Словом, за весь цей час Юрію Петровичу мають виплатити кругленьку суму. А з 1 червня і до кінця року мер щомісяця отримуватиме премії у розмірі 80 відсотків.

Такі ж премії та надбавки встановили секретарю міської ради, першому заступнику міського голови, заступникам міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючому справами виконавчого комітету. Тобто преміювали не людей, а посади, бо більшість з них вже близько року залишається вакантними.

Енні депутати погодилися на це. Корупційна схема чи «договорняк»? Можливо, в нашій місцевій політиці земля стала аргументом та важелем впливу? Її дуже часто використовують, щоб перетягнути на свій бік окремих депутатів або чиновників. Така ж схема діє і з комунальним майном. Як інформують наші джерела у ратуші, тепер окремі депутати (не першої каденції) по чотири години не виходять з кабінету мера. Цікаво, які ж важливі питання обговорюють? Домовляються за посаду секретаря чи створюють фіктивну коаліцію? Мабуть, домовляться так, щоб всі були у виграші, інше: що громада може втратити через такі схеми. Читайте про це в одному з наступних чисел «Самбірської газети» - хто пішов на змову і за що?

А сесія пройшла як по маслу, без особливих аргументованих дискусій та гострих запитань. Проглядалася домовленість між окремими депутатськими групами. Хоча ствердити це зможемо лише в наступних числах після журналістського розслідування. Не пройшло лише питання по незаконному будівництву на автовокзалі, де хотіли розробити детальний план території зі спорудами, які зараз зводяться там.

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016