Суспільство

У Самборі вода «позолотішає» на понад 60 відсотків

Недавно у Самборі зросли тарифи на послуги жеку. Їх підняли, та чи поліпшилася якість послуг? Мабуть, не обходиться дня, щоб не нарікали люди: то лампочка перегоріла, то електропроводка нависає над головами, то коридори «несвіжі», то дах протікає… Проблем багато і – різних.

А тут гряде нове подорожчання – води. Постійна читачка пані Надія розповідає: «Ви подивіться: хто тільки не влазить у кишеню споживача! З газом не можу звести кінців, додалися жеки з вищими тарифами. А тепер довідалася, що підніматимуть ціну на воду. І то робиться за каденції Юрія Гамара! Він на багатьох зустрічах (і перед нашим будинком теж) говорив про захмарні тарифи, критикував попередників. Він знає, він вміє, він і може. Думала, справді, в чоловіка якесь нове бачення. Помилялася. Розчарувалася в тому, за кого голосувала. А що тепер сам робить? Чи він колись стояв на захисті інтересів громадян? Коли Юрій Петрович був справжній – перед виборами чи на посаді міського голови? Яке тепер виправдання шукатиме, в якого Сірка очі позичатиме?»

Те, що діючий тариф з 2014 р. - 14,22 грн. за кубометр води (8,88 грн. за водопостачання і 5,34 грн. - водовідведення) є одним з найвищих, звісно, неправда.

А тепер погляньмо, що водоканал пропонує, а членам міськвиконкому доведеться затверджувати. За проектним тарифом, населення, бюджетні установи та інші споживачі за куб води платитимуть 14,94 грн., а водовідведення – 7,75 грн. Загалом куб водяних послуг коштуватиме 22,69 грн. (було 14,22 грн.). Для населення, бюджетних установ та інших споживачів з використанням внутрішньобудинкових систем) куб води планують подавати за 15,08 грн. плюс 7,82 грн. водовідведення. А це – 22,90 грн. Якщо говорити у відсотковому відношенні, нові тарифи підвищують близько на 60 відсотків.

Начальник водоканалу Іван Маланкевич стверджує, що діючі тарифи затверджені ще у 2014 р. і не піддавалися перегляду. А послуги з водопостачання та водовідведення є збитковими, що спричиняє погіршення фінансового стану підприємства, умов господарювання та зростання величини кредиторської заборгованості. Збиткова діяльність пов’язана і невідповідністю тарифів економічно обґрунтованим витратам на виробництво послуг.

Розчулює пан начальник тим, наскільки зросла від тарифу до тарифу зарплата – на 38,3%, електроенергія – на 70,8%; бензин – на 57,5%... Красиво розповідає. Тільки чомусь Іван Михайлович полінувався розповісти споживачам, наскільки у Самборі одразу подорожчає вода. Так ось: ми не ліниві, множити в стовпчик (без калькулятора) ще не розучилися. За нашими підрахунками, - на понад 60 відсотків. Отак і відразу. Здивувало, що подали дуже скупу структуру розрахунку тарифу. Може, не хотіли показати, скільки закладено на зарплату і т.п. або ж, щоб фахівці не доколупалися. Проте не слід забувати і про Антимонопольний комітет, який все моніторить. Дуже не хотілося б, щоб потім хтось повертав кошти. Кошти за рахунок самбірчан.

«Тарифи не піддавалися перегляду!». Ваша влада веде місто у невідомому напрямку більше півтора року! А хто заважав шукати резерви чи працювати над тим, щоб тарифи підняти поступово, а не так, щоб спустошити кишені обивателя?

Можливо, Іван Михайлович – незрілий керівник і не знає, що вода завжди була збитковою. А реалії життя такі, що зазвичай від тарифу до тарифу зростають мінімальна заробітна плата, ціни на пально-мастильні матеріали, газ… Звісно, легше кинути тариф на плечі споживачів – їх багато, нехай платять…

Про всяк випадок нагадаємо, що водоканал протягом 15 днів (вже залишилося близько тижня) приймає зауваження та пропозиції у письмовій формі від фізичних та юридичних осіб за адресою: 81400, м. Самбір, вул. Шевченка, 59-а, тел. 3-42-61, Самбірське ВУВКГ.

Проектний тариф має затвердити виконавчий комітет міської ради.

Коментарі до теми у соцмережі «Фейсбук»:

Андрій Охнич: «Пам’ятаю ті часи, коли сьогоднішній міський голова на зборах гостро критикував роботу та особливо необґрунтовано високі тарифи на воду у місті Самборі. А тепер що??? Папєрєдніки винні?»

Ігор Леньо: «Як все міняється: говорили одне, писали запити, кричали, що високі тарифи, звинувачували Кульчицького (колишнього директора водоканалу). А хто винен тепер, кого звинувачувати і критикувати??? Тут, як і за вокзал кричали, що буде приносити кошти, так і ринок мав бути комунальним і ще багато іншого... І то все була брехня, підготовка до виборів...»

Андрій Охнич: «Тепер новий начальник водоканалу, значить, він неефективно працює. Якби частіше ходив на роботу, то, може, би і знайшов вихід із ситуації».

Володимир Кантор: «Казка не закінчилась! Чекаємо продовження».

Володимир Магац: «Реально як в казці - чим далі, тим страшніше».

Роман Пицик: «Всі митися на Дністер! Поки тепло і безплатно, і тече вода».

Ігор Репецький: «Дорвались до влади... і не знають, що робити з нею».

 

FB
G+

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

Продається Бурова Установка
(Транспорт / Легковий)

Продається Бурова Установка
04-09-2016

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
(Послуги / Побутові послуги)

Швейне виробництво. Пошиття одягу. Лоіш Виробництво
04-09-2016

Самбірська ДЮСШ
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Самбірська ДЮСШ
05-11-2016