Освіта

«Щоб інших учить, треба більше ума»

Коли на вулицях перестрівають і запитують, чи буде цьогоріч в Самборі Свято випускників на площі Ринок, мені якось байдуже до цього. Місто поринуло у зовсім інші клопоти. Навіть відділу освіти недавно було не до того, бо ніяких цидулок «згори» щодо організації не надходило. 

Раз у відділі освіти, як співав Кузьма, «нікому то не треба», то в школах, попередньо порадившись на педагогічних радах чи радах школи, висловили свою позицію. А вона приблизно така: провести свято в межах свого навчального закладу. Нормально? А чому б і ні? Свято випускників на площі перетворюється у дефіле з вечірніми чи коктейльними сукнями, зачісками, макіяжем... Щоби випустити дитину у доросле життя (разовий похід на площу) обійдеться батькам, за скромними підрахунками, 5 тис. грн. Не всі можуть витягнути їх з кишені. До того ж, свято є таким для медалістів. А інші учні, перепрошую, гарною масовкою. Наприклад, у Європі так не поступають, не вирізняють одних на тлі інших. Але нам до Європи, як голою, перепрошую, попою по рапатій дошці.

Детальніше...

Друге місце зі столиці привезла учениця школи-ліцею ім. А.Струся

Наприкінці березня делегація Львівщини взяла участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» (м. Київ), організованого Українським державним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді при Міністерстві освіти і науки України. У її склад увійшли призери обласного етапу конкурсу.

Детальніше...

Конкурс талантами багатіє

Цьогорічний всеукраїнський конкурс дитячого читання мав назву «Книгоманія – 2017». Його другий тур, проведений днями в Самбірській ЦРБ, показав, що шкільна молодь тягнеться до книжок там, де їх найефективніше пропагують.

Сімнадцять юних читачів зголосилися стати претендентами на відзнаки оргкомітету цього інтелектуального змагання. Троє – від районної бібліотеки для дітей, трійка і від Новокалинівської ОТГ (книгозбірні Калинова, Гордині, Корналович). По двоє приїхало з Хлопчиць (сільська філія та шкільна бібліотека), таке ж представництво було з Кульчиць. Інші сім учасників репрезентували Рудківську, Городищенську, Воютицьку, Дубрівську, Нагірненську, Стрілковицьку та Підгайчиківську бібліотеки-філії ЦБС.

Детальніше...

Круасан з «сюрпризом»... запеченим тарганом

«Самбірській газеті» днями розповіли прикрий випадок: минулого вівторка дитина купила у школі круасан з «начинкою» -  запеченим… тарганом. По гарячих слідах ми завітали у навчальний заклад.

Так ось директор сама забила на сполох. У лютому змінився постачальник хлібобулочної продукції. До речі, угоди з постачальниками укладають не школи, а міський відділ освіти. У навчальних закладах раніше звертали увагу заїжджому постачальнику, щоби така випічка була у плівці. Але вони нехтують заувагами: то випічка потрапляє без начинки, часом без цукор-пудри. 

Детальніше...

Оксана ЦИМБРИЛА: «Розраховуємо на власні сили, бо від міста марно очікувати на допомогу»

У Львівській обласній раді затвердили рейтинг учасників та перелік потенційних переможців обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у 2017 році. Із 1300 зареєстрованих заявок експерти обрали 543 кращих проекти. Таку офіційну інформацію оприлюднив голова обласної ради Олександр Ганущин. 

Самбір подав всього-на-всього 8 проектів, для порівняння Самбірський район - аж 60 (потенційний переможець – 41). Хоча рекордсмен - Сокальський район із 124 заявками. 

До речі, з самбірських пропозицій перемогли лишень три. З приємністю відзначаємо, що серед них - школа-ліцей імені Андрія Струся. Хоча співфінансування з місцевого бюджету отримають лише два мікропроекти. А третій мікропроект «Реконструкція вбиралень у Самбірській школі-ліцеї імені Андрія Струся» передбачає фінансування: 50 відсотків обласного бюджету і 50 відсотків за кошти громади (батьки, учителі, небайдужі жителі даного мікрорайону).

Детальніше...

Коледж львівського університету бізнесу та права
(Робота і Навчання / Навчальні заклади)

Коледж львівського університету бізнесу та права
05-11-2016

Продам мід з власної пасіки
(Товари / Продуктові )

Продам мід з власної пасіки
05-11-2016

Стоковий одяг
(Краса і Здоров'я / Одяг та аксесуари)

Стоковий одяг
05-11-2016

МОНУМЕНТИ
(ПромБуд / Споруди)

МОНУМЕНТИ
05-11-2016

Друк картин
(Послуги / Бізнес-послуги)

Друк картин
04-09-2016

Історико-етнографічний музей «БОЙКІВЩИНА»
(Відпочинок / Туризм)

Історико-етнографічний музей «БОЙКІВЩИНА»
04-09-2016